מדור שיפוצים


איך שומרים על גינה ירוקה ומטופחת גם בקיץ


כל בעלי הגינות מכירים את הרגע הזה בו ימי הקיץ הופכים חמים יותר ויותר, התחזוקה של הגינה הופכת לעבודה של ממש מפאת החום הכבד, והצמחים ממשיכים לקמול.. איך שומרים על גינה ירוקה ויפה גם בקיץ? 

גינה יפה זו גינה מטופחת שנעים לשהות בה כל השנה. גם בימי החורף וגם בימי הקיץ. החורף הישראלי אינו עמוס בגשמים וסופות מה שהופך אותו לנוח משמעותית. אך ימי הקיץ החמים הם כבר סיפור אחר. בימי הקיץ החמים השמש קופחת ופעולת התחזוקה השוטפת הופכת למסורבלת וקשה פי כמה. אך לעיתים, גם אם נדאג לטיפול שוטף בגינה, אין הבטחה שהיא תישאר יפה וירוקה לאורך זמן. על מנת להבטיח זאת, כדאי להקפיד על מספר דברים:

שימוש בתיחום אזורי

לכל גינה יש מאפיינים בולטים המשקפים את הצרכים האישיים של בעל הגינה. גינות של משפחה עם ילדים שונות מגינה של דירת רווקים או של משפחה הנוטה לארח לעיתים תכופות. האזורים אותם תבחרו לטפח בגינה הם עניין של עניין וצורך אישי, אך תיחום האזורים הללו בצורה מסודרת, תמנע היווצרות טשטוש גבולות שיראה כמו כאוס עם הזמם. כדאי לתחום שטחים מרכזיים, שבילים, אדניות, עצים וכד'. מלבד הפרקטיות, התיחום מעניק לגינה מראה מוקפד ויפה יותר.  

שילוב חיפוי קרקע

חיפוי קרקע בשטחים גדולים או באזורי הצמחייה בגינה תסייע משמעותית בשמירה על קרקע לחה ותמנע התאיידות מי ההשקיה בימי הקיץ. חיפוי קרקע יכול להיות אבני טוף בגדלים שונים, חלוקי נחל, גרנוליט וכד'. קיימים סוגים רבים של חיפויי קרקע. חיפוי הקרקע יוצר חציצה בין האדמה לבין קרני השמש. חציצה זו מונעת מקרני השמש החזקות ליבש את האדמה על ידי חימום מי ההשקיה שבאדמה, מה שגורם להתאיידות. מומלץ לפזר חיפוי קרקע מועדף באזורים בהם שתלתם עצי פרי, צמחי תבלין, גינת ירק, או צמחייה מכל סוג. דרך מקובלת נוספת לחיסכון במי השקייה ובתחזוקה השוטפת היא שילוב חיפוי קרקע כתחליף למרבד הדשא הטבעי שלכם. דשא טבעי הוא צרכן גדול של מי השקייה ועל מנת להישאר ירוק ונוח לשימוש, יש להקפיד על תחזוקה מורכבת עבורו כמו דישון, הדברה, ניקוש עשבים, כיסוח הדשא וכמובן מי ההשקיה. כבר מעל לעשור שהדשא הסינטטי הוא השחקן המרכזי המחליף את אחיו הטבעי. הדשא הסינטטי אינו דורש הרבה. הוא דורש התקנה מקצועית חד פעמית, בחירת מרבד דשא סינטטי איכותי והרי לכם מרבד דשא ירוק ונעים לשימוש כל השנה. 

אדמה ומילוי איכותיים

צמחייה, לא משנה באיזה סוג, לא צריכה הרבה. היא צריכה השקייה המתאימה לצרכיה האישיים, חשיפה לשמש ברמה המתאימה לדרישותיה, ואדמה איכותית המכילה את כל הדרוש להתפתחות תקינה של הצמח. על מנת להבטיח כי אנו מעניקים לצמחייה שלנו את כל דרישותיהם, כדאי לנו לשלב אדמת שתילה איכותית ועשירה במינרלים הדרושים. קיימים סוגים שונים של אדמת שתילה, כדאי לבחור בסוג המתאים לגינה האישית שלכם ולצמחיה שלכם. 

 

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן