מדור שיפוצים


פוליש וליטוש שיש אחרי השיפוץ


מי שהתקין בבביתו אריחי שיש, מכיר את ההליך בו מומלץ לבצע ליטוש לאריחי השיש מספר שבועות לאחר הריצוף. למה עושים את זה, ואילו סוגי פוליש קיימים?

למה מקובל לעשות פוליש לרצפת שיש אחרי השיפוץ?

רצפת שישי העשויה אבן טבעית נוטה להישחק והיפגע וכמובן לאבד את הברק הטבעי שלה בתהליך השיפוץ, לכן, על מנת לרענן את הרצפות ולהעניק להם מראה נקי ומבריק, רבים בוחרים לבצע פוליש לרצפה. אחד הגורמים הבולטים הנוספים, הם העובדה כי פוליש לרצפה שומר על האריחים ומצפה אותם בשכבה המונעת שחיקה, מונעת שריטות והספגות כתמים. תהליך ליטוש השיש ולאחריו פוליש לשיש יגרום לרצפות להיראות מבריקות ונקיות במיוחד. 

סוגי פוליש המתאימים לאחר השיפוץ:

כלל סוגי הפוליש מתאימים לשימוש בשלב ניקיון הדירה אחרי השיפוץ, ההבדלים בינהם הם בעמידות ובתהליך הביצוע וכמובן בעלויות. 

פוליש ווקס-

פוליש ווקס הינו סוג הפוליש הותיק ביותר והזול ביותר. תהליך הביצוע שלו פשוט יותר מאחר והוא אינוו כולל ליטוש הרצפות אלא מריחת וכיסוי הרצפות בחומר שעוותי המבריק את הרצפות ומקנה להן מראה נקי. עם השנים פוליש הווקס מתקדם יותר ויותר אך הוא עדיין עמיד פחות מפוליש הקריסטל ולרב יש לחדשו מידי שנתיים בערך. 

פוליש קריסטל- 

פוליש קריסטל הוא סוג הפוליש הנפוץ ביותר לשימוש ולכך סיבות רבות. בשונה מפוליש ווקס, פוליש קריסטל הינו תהליך מורכב יותר, בו מלטשים בעדינות את הרצפות ובכך חושפים שכבת רצפות נקייה וחדשה נטולת כתמים ושריטות. לאחר חישוף שכבת הרצפות הנקייה, מצפים אותה בשכבת הברקה קריסטלית המעניקה לרצפות מראה מבריק ויוקרתי במיוחד שמקנה תחושת ניקיון תמידית. פוליש קריסטל הוא פוליש עמיד במיוחד והוא מחזיק מעמד שנים. 

פוליש אקרילי-

פוליש אקרילי הוא פוליש איכותי ויעיל המתאים יותר למקומות גדולים ושטחים ציבוריים. פוליש אקרילי מצפה את הרצפות בשכבת הגנה עמידה במיוחד. הוא מכיל חומר אנטי סטטי ובשל כך הוא הופך למתאים במיוחד למפעלים, חדרי בקרה, חדרי חשמל וכד'. פוליש אקרילי עמיד במיוחד והוא אינו נפגע משריטות או מכתמים בדומה לפוליש קריסטל. ההבדל בינהם הוא ברמת ההברקה. פוליש קריסטל מבריק פי כמה מפוליש אקרילי המבריק באופן עדין ואסתטי. 

ליטוש וקרצוף רצפות- 

ליטוש וקרצוף רצפות הינו הליך שמטרתו לנקות את האריחים ולהסיר מהם כתמים וולהחזיר להם את המראה הנקי של אריחים חדשים.

ליטוש וחידוש מרצפות:

ליטוש וחידוש מרצפות הינו תהליך עמוק יותר, אשר כולל הסרת מילוי הפוגות, מילוי הפוגות בחומר חדש, ליטוש המרצפות וגימור בפוליש קריסטל. התוצאה מרהיבה. הרצפות נראות כמשטח אחד אחיד ונקי. 

האם ניתן לבצע את הפוליש באופן עצמאי?

חברות פוליש רבות מציעות שירותי השכרת מכונת פוליש, כך שניתן לבצע את העבודה בעצמכם. השכרת מכונת הפוליש כוללת רכישת חומרי ניקיון ייעודיים המתאימים למטרה זו. משימה זו אינה פשוטה והיא דורשת ידע בסיסי וידיים מקצועיות על מנת להבטיח תוצאות אחידות. מנגד, ניתן לשכור שירותי חברת ניקיון, קיימות חברות ניקיון המציעות גם שירותי פוליש, או חברת פוליש בעלת ניסיוןם וידע שיביאו לתוצאות מושלמות. עבודה חובבנית ולא מקצועית עשויה לגרום לנזקים בלתי הפיכים כמו חריטות, שריטות עמוקות, סימנים קשים ופגיעה באריחי השיש הטבעי. 

כדאי לדעת כי ישנם סוגים רבים של רצפות וכדאי לבדוק את התאמתן לפוליש לרצפה

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן