מדור שיפוצים


תחזוקת בריכת שחייה ביתית


אין ספק כי תחזוקת בריכת שחייה היא פעולה הכרחית, בעיקר כאשר מדובר בבריכת שחייה ביתית פרטית עליה אין כל פיקוח. תחזוקה לקויה של בריכת השחייה הביתית עשויה לגרום לנזקים רבים. הן בגוף ונפש והן כלכליים.

על מנת להינות מבריכת השחייה הביתית שלכם לאורך כל העונה, או במקרים בהם מותקנת לכם מערכת חימום לבריכה, במשך כל השנה, עליכם לדאוג לתחזוקה השוטפת של בריכת השחייה.

כאמור, תחזוקה לקויה של בריכת השחייה עשויה לגרום להיווצרות פטריות והתפתחות חיידקים שיתפשטו ויועברו למתרחצים. על מנת לשמור על תחזוקה נאותה של בריכת השחייה עלינו לשמור על ניקיונה כמובן. ניקיון בריכת שחייה ביתית היא אינה משימה קשה כמו שהיא נשמעת. אם נקפיד לשמור על תחזוקה נכונה ויומיומית, נצליח לבצע את המלאכה כראוי והבריכה תהיה זמינה לשימוש כל השנה.

על מנת לתחזק כראוי את בריכת השחייה, עלינו להתייחס למספר דברים:

עלינו להקפיד לנקות את מי הבריכה לעיתים תכופות בעזרת ציוד לניקוי בריכות ייעודי, ועלינו לדאוג לחיטוי והכלרה של המים.

כימיקלים לבריכת שחייה:

המטרה העיקרית של הכימיקלים לבריכות שחייה היא לאזן את המים ולמנוע התפתחות חיידקים ואצות, אך יחד עם זאת, לשמור על מי הבריכה בטוחים לשימוש. מאחר ולכל כימיקל קיים תפקיד אחר בשמירה על ניקיון הבריכה, חשוב להבטיח להם תנאי קיום נאותים. התנאי החשוב ביותר, הוא שמירה על רמת חומציות נכונה. ניתן להיעזר בערכה ייעודית המודדת את רמת החומציות ואת כמות הכלור במים. התהליך הינו פשוט מאוד לביצוע ויש למלא אחר ההוראות המצורפות לערכה. רמת הp.h צריכה להישמר בגבולות ה- 7.2 ל 7.6.הP.H מודד את רמת החומציות בבריכה. חשוב לדעת כי p.h נמוך מ7.2 עשוי להוביל לגירויים בעיניים, גירויים בעור ויפגע בתועלת הכלור ואילו p.h גבוה, עשוי לגרום להרעלה. ? כמובן שמלבד הכלור קיימים חומרים רבים המונעים או מטפלים בהתפתחות חיידקים, פטריות או אצות. חשוב לוודא כי השימוש בכימיקלים נעשה בצורה אחראית ועל פי התקנים. אם אין בידך את הידע הדרוש, היעזר באנשי מקצוע על מנת למנוע הרעלה ו / או פגיעה חמורה בבריכה או במערכותיה. כימיקלים עשויים לגרום לכוויות קשות ואף למוות בשימוש לא נכון. יש להקפיד להרחיק אותם מהישג ידם של ילדים ושל בעלי חיים.

שימוש בציוד לניקוי בריכות שחייה:

בנוסף להכלרה של המים ולשימוש בעזרים כמו חדרי מכונות הכוללות משאבות לבריכת השחייה ומסננים, עלינו לדאוג לשמירה על המים נקיים מלכלוך או עלים יבשים שהתעופפו אל המים. ניתן לרכוש היום ציוד לניקוי בריכות שחייה ממגוון עשיר במיוחד. בעזרת רשת לניקוי עלים מבריכת השחייה, ניתן לדלות עלים או לכלוך שצף על פני המים. ירקת שהצטברה על קירות הבריכה או על תחתית הבריכה, ניתן לקרצף בעזרת מברשת ייעודית עם סיבי פלסטיק לניקוי בריכות. מברשת לניקוי בריכות ניתן למצוא במגוון גדלים וסוגים המתאימים גם לניקוי פינות הבריכה, המתאימים לבריכות עם אריחי קרמיקה וכד'. עם סיום העונה, במקרים בהם אינכם משתמשים במערכות חימום לבריכה, ואינכם עתידיים להשתמש בבריכה למשך תקופה ארוכה, מומלץ לכסות אותה בכיסוי בריכה איכותי ועמיד, ולהשאיר את המסננים והמשאבות עובדות. ייבוש הבריכה מביאה איתה מספר חסרונות כמו התרחבות והתכווצות של חומר הפיברגלס שעלול להתנתק מהיסודות מאחר והוא מובנה לתנאי לחץ מים. אבנית שתפגום במראה הבריכה ובצלילות המים, ועלויות גבוהות של מילוי הבריכה בתחילת העונה הבאה. בתקופה זו אין צורך לבצע הכלרה למים לעיתים תכופות מאחר ואין בבריכת השחייה שימוש שוטף רב והיא אינה חשופה לקרני השמש החמות.

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן