מדור שיפוצים


הרחקת יונים מהסביבה הביתית


היונים הנחמדות החגות סביב ביתנו ונפוצות באזור המגורים שלנו מביאות איתן מפגעים רבים אשר עשויים לעלות לנו ביוקר. הרחקת היונים מהסביבה שלנו היא פעולה חשובה מאין כמותה.  

על היונים ניתן לספר במשך שעות. היונים מסמלות את השלום, הן סמל להרמוניה ולזוגיות טובה ואפילו הלשלשת שלהן קיבלה אגדה אורבנית המספרת על מזל טוב ורגע של הארה. היונה גם ידועה בתור עוף עקשן מאוד בעל זכרון פנומנאלי מפתיע. אך היונים אוהבות למצוא מקום קינון מושלם לצד בני האדם.

סביבת בני אדם מבטיחה לה מזון בשפע ומים טריים זמינים ללא הגבלה ולכן, היא מחפשת מקום קינון נוח, נעים ומגן מפני פגעי מזג האוויר הן בימי הקיץ החמים והן בימי החורף הגשומים והסוערים, אך גם מפני טורפים ומזיקים.

המקומות הנפוצים ביותר להרחקת יונים הם מרפסות שמש, מסתורי כביסה ומקומות פתוחים רבים, אך גם הרחקת יונים מהגג נפוצה במיוחד. גג רעפים רעוע או רק שבור מעט עשוי להיות מקום מושלם לקינון. הוא מוגן, הוא גבוה, הוא רחב ויכול להספיק לשושלת שלמה ובעיקר הוא פחות נגיש לבני האדם כך שהסכנה הקיומית נראית רחוקה.

בנוסף, היונים אוהבות להתמקם במרזבים, בחלונות ואפילו סתם להשקיף מגג הבית שלכם או מהמרפסת שלכם ולכסות את השטח כולו בלשלשת שהיא המפגע העיקרי אותו מביאה איתה היונה.

לשלשת היונים היא בעצם צואה של היונים. הלשלשת חומצתית במיוחד ולכן היא פוגעת בברזל ומתכת. היא עשויה לגרום לקילוף צבע, נזקים לקונסטרוקציות של פאנלים סולאריים, למרזבים, למתקני דוודים ולדוודים עצמם ועוד. הרחקת יונים לצמיתות היא פעולה מורכבת. ניתן להרחיק את היונים באופן זמני, אך עד מהרה הן יחזרו וישתלטו על המקום חזרה. לכן, יש להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בתחום.

אם מדובר בהרחקת יונים ממקומות גבוהים או מבנייני קומות, יש לשכור שירותי חברה להרחקת יונים בעלת ניסיון והסמכות להרחקה מגובה. במקרים אחרים בהם ההרחקה נקודתית או מאזור שאינו מסוכן ואתם מחליטים לבצע את הפעולה בעצמכם, יש להיעזר בעזרים להרחקת יונים המצויים כיום בכמעט כל מקום. קיימים מספר עזרים הנפוצים ביותר כמו רשת פלסטיק שקופה להרחקת יונים ממקומות פתוחים ורחבים כמו מרפסות, מסתורי כביסה, גגות עם פאנלים סולארים וכד'. היתרון ברשת הפלסטיק היא העובדה שהיא אינה בולטת לעין ואינה פוגעת באסתטיקה של המבנה או של האזור. אך גם רשת הפלסטיק השקופה לא מתאימה לכל מקום. למקומות צרים כמו אדן החלון או מעקות ומרפסות או אפילו סף הגג שעליו היונים אוהבות להתמקם ו"לנשום קצת אוויר" מתאים יותר להשתמש בדורקנים או סלילי מתכת. עזרים אלו מונעים מהיונה לנחות באזור ובכך מרחיקים אותה. חשוב לזכור כי היונים מביאות איתן מפגעים קשים כמו חיידקים, כינים, קרציות, מחלות קשות וכמובן לכלוך, צחנה ורעש בלתי פוסק.

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן