מדור שיפוצים


איך מקימים גינה חסכונית?


גינה נקייה יפה ומטופחת היא כבר לא חלום רחוק, כל מה שעלינו לעשות כדי להשיג מטרה זו, היא לתכנן ביעילות ותוך מחשבה על הבאות. וכמובן להיעזר באלמנטים טבעיים שיקלו עלינו את המלאכה.

כולנו מכירים את התלאות ואת הנטל שבטיפוח גינת הבית. שהרי הוא מתלווה לעבודתנו מחוץ לבית, וטיפוח וניקיון הבית עצמו, אז כמה זמן פנוי ישאר לנו אחרי ביצוע כל המשימות? על מנת להינות מזמן איכות בגינה הפרטית מבלי להשקיע המון זמן פנוי ומבלי להגיע להוצאות גדולות במיוחד, כדאי לנו לתכנן מראש את הגינה בצורה מחושבת. עלינו לחלק לאזורים, ולהגדיר שימוש ובהתאם לכך, לעצב את הגינה שלנו. אז איך מקימים גינה קלה לתחזוקה וחסכונית במים? ראשית עלינו להשלים עם העובדה שהשקעה ראשונית נכונה ומקצועית, משפיעה באופן ישיר על התחזוקה השוטפת ועל אורך החיים של הגינה. אל לנו להקל ראש במשימה, וגם אם ידנו אינה משגת ואין לנו תקציב עודף למעצב נוף או לחברת גינון מקצועי, מומלץ לערוך שיעורי בית ולהחליט אילו דברים ניתן לעשות באופן עצמאי ואילו דברים מומלץ לעשות בעזרת אנשי מקצוע. ובכך, ניתן כנראה לחסוך סכומי כסף לא מבוטלים ולהינות מעבודה מקצועית במקומות הדרושים.

חיפוי קרקע לגינה חסכונית:

על מנת להקים גינה חסכונית, כדאי מאוד להשתמש באלמנטים מן הטבע. חיפוי קרקע למשל הוא חלק בלתי נפרד מגינה חסכונית. קיימים סוגים רבים של חיפויי קרקע, בינהם ניתן למצוא את חלוקי הנחל, אבני טוף, אבני שומשום, גרנוליט ועוד. חיפוי הקרקע הוא פתרון מצוין לחיסכון המים מאחר והוא קולט טוב יותר את מי ההשקיה ומקל עליהם את פעולת הספיגה באדמה מחד, ומאידך, הוא מונע את התאיידות המים תחת השמש הקופחת. התוצאה, אדמה לחה ופורייה לאורך זמן בהשקייה מועטה.

סלילת שבילים בעזרת אבני מדרך:

שימוש באבני מדרך הוא פתרון מצוין למי שרוצה לחסוך בכסף ועדיין להקים גינה יפיפייה במראה טבעי. את אבני המדרך ניתן למצור מחומרים שונים. הנפוצות ביותר הן האבני העשויות אבן / סלע טבעי שנפרס לפרוסות אחידות. היתרון של אבני מדרך אלו, הוא העמידות הגבוהה שלהם. האבן הטבעית שומרת על המראה שלחה לאורך שנים ארוכות והיא אינה מתבלה (אלא אם מדובר באבן גיר אשר מתפוררת וסופחת אליה לכלוך ורטיבות). יתרון נוסף בשימוש באבני מדרך הוא קלות ההתקנה, ההתקנה נעשית לרב באופן עצמאי. כל שיש לעשות, הוא להניח את אבן המדרך על אדמה ישרה. קלות ההתקנה הופכת גם את ההסרה לפשוטה ועצמאית במידת הצורך, וכמובן שניתן לשנות ולגוון את העיצוב ע"פ העדפה בכל עת. סלילת שביל באמצעות אבני מדרך הופכת למהירה יותר, זולה יותר ופשוטה יותר מכל דרך אחר של סלילת שביל. בין אם מדובר בבטון, לבין ריצוף או גרנוליט.

החלפת הדשא החי בדשא סינטטי:

הדשא החי כמעט נעלם לחלוטין מחיינו וזאת בשל הקושי שבטיפול בו. הדשא החי על כל סוגיו מפונק במיוחד ולפעמים גם כפוי טובה. הוא דורש השקייה תכופה של כמויות של מים, הוא דורש כיסוח וניקוש עשבים באופן קבוע, הוא דורש ריסוס והדברה ובתמורה, הוא לא מבטיח לכם מרבד ירוק ורענן לאורך כל השנה. הוא נוטה להתייבש או לקבל גוון דהוי וצהבהב לפעמים, הוא מקריח לעיתים ובימי החורף, הוא נוטה לאגור מים ולהפוך לשלולית ענק. אם אתם בכל זאת רוצים להינות ממרבד דשא ירוק ורענן, כדאי לכם להתעניין בסוגי מרבדי הדשא הסינטטי הרבים המצויים כיום בשוק. התקנה מקצועית ואיכותית של מרבד דשא סינטטי מאיכות טוב, תבטיח לכם שנים ארוכות של דשא ירוק ורענן שאינו דורש תחזוקה שוטפת ואינו דורש הוצאות גדולות.

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן