מדור שיפוצים


ניקיון דירה משופצת


אין כמו כניסה לדירה ששיפצתם בעצמכם על פי טעמכם האישי.. זו התגשמות חלום לחובבי עיצוב בעיקר אך לא רק. על מנת להנות מכניסה חלקה במינימום מאמץ, כדאי לכם להתייחס גם לפרטים הקטנים. ניקיון דירה אחרי שיפוץ וביצוע פוליש לרצפה הן לרב חלק בלתי נפרד מכניסה לדירה ששופצה זה עתה. 

מעבר דירה הוא תהליך מורכב הכולל מציאת נכס המתאים לצרכים שלכם, פינוי ואריזת תכולת הדירה הישנה, הובלת הריהוט והחפצים על ידי חברת הובלה, ופריקת החפצים בדירה החדשה. שלבים אלו לא כוללים בירוקרטיות והעברת פרטים בחשבון הארנונה, החשמל, המים ואפילו הוועד. כניסה לדירה חדשה עשוי להיות פרויקט מתיש הדורש מאיתנו המון תשומת לב והמון מאמץ. על אחת כמה וכמה כשמדובר בכניסה לדירה ששיפצתם זה עתה. 

ניקיון הדירה אחרי שיפוץ - לבד?

שיפוץ דירה, בין אם מדובר בשיפוץ קטן ונקודתי ובין אם מדובר בשיפוץ גדול ורחב, הופך את הדירה שלכם לאתר בנייה לכל דבר. שבירת קירות, החלפת דלתות, שיפוץ המקלחת, החלפת אריחים במטבח וכד', כל אלו דורשים שימוש בכלי עבודה כבדים או חדים שיוצרים ענני אבק כבד החודר לכל פינה חשופה. מלבד אבק כבד, אל תופתעו לגלות כתמי צבע, כתמי שמן, שאריות רובה, שאריות טיט וכד' על הרצפה, על הקירות ואפילו על החלונות.

אין כל ספק כי ניקיון הבית אחרי שיפוץ הוא משימה לא פשוטה. על מנת לבצע את המשימה בצורה היעילה ביותר כדאי לכם להתכונן עם מספר כלים שיקלו עליכם את המשימה. 

1. רשימת משימות - המשימה ברורה יותר כאשר היא מפורטת ומחולקת לגורמים. כך קל לנו יותר להעריך כמה זמן דרוש לנו ואילו כלים דרושים לנו על מנת לבצע את המשימה. כמובן שכל דירה שונה באופיה, בגודלה ובתכולה שלה, אך לרובן יש מפרט דומה הדורש התייחסות. למשל:

  • ניקיון וחיטוי חדרי אמבטיה, מקלחות וחדרי שירותים
  • ניקיון והברקת חלונות, תריסים, מסילות. 
  • ניקיון יסודי של דלתות ומשקופים משאריות צבע ולכלוך
  • ניקיון פרקטים או ניקיון שטיחים מקיר לקיר במידה וקיימים
  • ניקיון וחיטוי המטבח וארונות המטבח בצורה יסודית
  • קרצוף הפאנלים והרצפות
  • ניקיון ארונות קיר או רהיטים מקובעים
  • ניקיון המרפסת והמעקה
  • ניקיון המחסן או חדר כביסה ועוד

כאשר פרוסות בפניכן כל המשימות תוכלו להעריך כמה זמן דרוש לכם על מנת לבצע את המשימה.

2. רכישת חומרי ניקיון ועזרים לניקיון - על מנת לא לבזבז זמן יקר ברכישות חוזרות ונשנות של חומרי ניקיון ועזרים לניקיון, כדאי לעשות רשימה מרוכזת של הדרוש לכם. למשל, חומר לשטיפת רצפות, חומר לניקוי וחיטוי, חומר לניקיון כללי, מגב גומי איכותי, מטאטא, סמרטוטי ריצפה, ספוגי ניקוי, סמרטוטי ניקיון, דלי שטיפה, מברשת ניקוי ועוד. כדאי לשים לב לרמת הניקיון והעבודה הדרושה בהסרת כתמי צבע ממקומות שונים או הסרת שאריות חומרי בניין על מנת להצטייד בכלים עדינים המתאימים למשימה זו. 

3. כח אדם - כמובן שניתן לבצע את העבודה בכוחות עצמכם, אך אין כל ספק כי קל יותר, מהיר יותר ויסודי יותר לעשות זאת בעזרת כמה שיותר אנשים. ככל שתצליחו לגייס יותר כח אדם למשימה, כך תוכלו לבצע אותה במהירות. 

4. שריינו זמן! - כאשר אנו קצרים בזמן אנו נוטים "לחפף" או לדחות דברים לשלב מאוחר יותר. שניהם לא מומלצים. לאחר שהעליתם וסידרתם את רשימת המטלות העומדות לפניכם, העריכו כמה זמן דרוש לכם על מנת לבצע את העבודה. ככל הנראה תאלצו לקחת ימי חופשה על מנת לבצע את המשימה, לכן הערכו ביעילות.  

5. הכנת לו"ז - לוח זמנים יעיל הופך את המשימה לפחות לחוצה וליותר יעילה. את לוח הזמנים כדאי לבנות על פי המשימות אותן יש לנו לבצע, כח האדם העומד לרשותנו וכמובן, הזמן העומד לרשותנו לצורך ביצוע המשימה. 

אם אין ביכולתכם לבתע את הניקיון בכוחות עצמכם, אם לא הצלחתם לגייס בני משפחה או חברים לעזרה, אם אין ביכולתכם לקחת ימי חופש נוספים מעבר לימי החופש שכבר לקחתם לצורך אריזה ופריקת החפצים שלכם, תוכלו להיעזר בחברת ניקיון מקצועית המספקת שירותי ניקיון ושירותי פוליש לדירות אחרי שיפוץ. הם כבר ידאגו לבצע את המשימה במהירות וביעילות ואתם תוכלו לנשום רגע. 

רגע לפני כניסה - מה עם פוליש לרצפה?

אין מתסכל יותר מלנקות את הבית בסודיות ולגלות כי למרות המאמצים הבית לא נראה נקי. תופעה מוכרת בדירות אחרי שיפוץ מהסיבה הפשוטה. תהליך השיפוץ פוגע במראה הרצפות. הוא שורט אותן, הוא מסיר מהן שכבת הברקה והן נותרות עכורות ונראות ישנות ומלוכלכות. על מנת להבטיח כניסה לדירה שנראית נקייה באמת, כדאי לכם לבדוק את הצורך שלכם בביצוע פוליש לרצפה, ואם יש לכם ספק, אז אין ספק. ביצוע פוליש לרצפה קל יותר, מהיר יותר ומפיק תוצאות טובות יותר כאשר מבצעים את הפוליש בבית ריק מחפץ ואדם. קיימים 3 סוגים עיקריים של פוליש לרצפה, אך הנפוצים ביותר לשימוש הביתי הם פוליש קריסטל ופוליש ווקס. אם אתם מתכננים לבלות מספר שנים בדירה, כדאי לכם לבחור פוליש קריסטל שהוא עמיד יותר, הוא אינו מחליק והוא מרהיב למראה. אם אתם שוכרים את הדירה לשנה - שנתיים, פוליש ווקס יכול להיות פתרון זול יותר בעבורכם, מאחר ואת הפוליש ווקס יש לחדש מידי שנה עד שנתיים. בכל מקרה, מומלץ לבצע את הפוליש בטרם האיכלוס שלא תצטערו אחר כך. 

איך בוחרים חברת ניקיון?

אם נכנעתם ללחץ השורר עליכם בימים טרופים אלו, ובחרתם להיעזר בחברת ניקיון שתקרצף ותבריק לכם את הבית, כדאי שתבחרו בחברת ניקיון מקצועית, בעלת ניסיון וצוות איכותי. צוות איכותי הוא מרכיב חשוב במיוחד! אל לכם להתעסק עם חובבנים העשויים לגרום לנזקים! קבלו המלצות ממכרים או ממקורות אמינים, ערכו השוואה בין 2-3 חברות ניקיון לפחות, בקשו שנציג החברה יגיע אל היתכם על מנת לסקור אותו ורק לאחר מכן להגיש לכם הצעת מחיר על מנת להבטיח כי הסכום שנקבע לא יתנפח באורך פלא בהמשך. מומלץ לבחור בחברת ניקיון המספקת גם שירותי פוליש לרצפה, כך שבמקרה הצורך, תחסוך לכם התעסקות עם ספק נוסף ותיאום לוחות הזמנים שלהם. חשוב מאוד לבחור חברת ניקיון ופוליש שיש ברשותה ביטוחים הן לצוות העובדים והן לתכולת הדירה. 

בהצלחה ותתחדשו! 

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן