מדור שיפוצים


פוליש ווקס


פוליש ווקס הוא פתרון יעיל וזול יחסית להברקת הרצפות. פוליש ווקס (wax- שעווה) הוא פוליש נפוץ בעיקר בדירות שכורות ובמשרדים. 

אם המרצפות שלכם נראות ישנות, שחוקות ועייפות. אם שיפצתם את הבית וגיליתם את הנזקים שנגרמו לרצפות כתוצאה מכך, אל תמהרו להחליף מרצפות. ביצוע פוליש לרצפה עשוי לחדש לכם את המרצפות באורך פלא. במקרים קיצוניים, ייתכן ותאלצו לבצע ליטוש וחידוש למרצפות.

פוליש ווקס לרצפה:

פוליש ווקס הוא לרב הפתרון הזול וההוותיק ביותר להברקת רצפות. השימוש בפוליש ווקס נפוץ במיוחד בדירות שכורות או במשרדים אשר הריצוף שלהם איבד את הברק הזוהר והטבעי שלו. היתרון של פוליש ווקס הוא במחירו הזול ובקלות היחסית של הביצוע שלו. התוצאה היא רצפה מבריקה וזוהרת. לפוליש ווקס יש גם חסרונות ולכן כדאי לנו לשקול בכובד ראש את בחירת סוג הפוליש. הפוליש ווקס אמנם מעניק מראה זוהר ויפה לרצפות, אך הוא 'רך' יחסית. לכן, גרירת חפצים כבדים או חפצים חדים עשויים ליצור שריטות וסימנים הפוגעים במראה האחיד של הרצפות. בנוסף, על מנת לשמור על הרצפה מבריקה ויפה, מומולץ לבצע פוליש ווקס מידי שנה מאחר וזה לא מחזיק זמן רב. החיסרון הבולט והחשוב מכולם הוא הנושא הבטיחותי. פוליש ווקס הוא שכבת ווקס (שעווה) המכסה את הרצפות. לשעווה יש נטייה להיות מחליקה ולכן היא לא מתאימה לביצוע במקומות הומי אדם, בסביבת ילדים קטנים או אנשים מבוגרים ובשום אופן אין לבצע פוליש ווקס על מדרגות. 

שלבי ביצוע פוליש ווקס:

על מנת לבצע פוליש ווקס, יש צורך בביצוע מסםר שלבים פשוטים אשר בסופם יתקבלו מרצפות מבריקות ויפות. בתחילה, חשוב מאוד לקרצף את הרצפות ולהסיר מהן כתמים ולכלוך באופן יסודי. הקרצוף מתבצע בעזרת מכונת פוליש, עליה מתקינים ספוג מיוחד בדרגות שונות בהתאם לצורך. הספוג משייף את הרצפות באופן אחיד ומסיר שכבה דקיקה מהרצפות וחושף שכבת רצפות נקייה. 

לאחר קרצוף הרצפות, יש למרוח שכבת שעווה על הרצפות. שכבת הווקס תמרח על הרצפות אך ורק לאחר שהרצפות התייבשו לחלוטין ונוקו מכל גרגר אבק. את השעווה מורחים על הרצפות בצורה אחידה בעזרת ספוג ייעודי אשר מותאם למטרה זו. לאחר מריחת הווקס, ממתינים לייבוש מלא של הרצפות. לאחר ייבוש מלא של חומר הווקס, בעזרת מכונת פוליש עליה מותקן בד לבד מיוחד, אנו מלטשים את שכבת הווקס בצורה יסודית על מנת להבטיח מראה אחיד וזוהר לרצפה. 

סוגי פוליש נוספים מלבד פוליש ווקס:

פוליש ווקס הוא סוג הפוליש הוותיק ביותר, אך מאז הפך השימוש בפוליש ווקס להצלחה מסחררת, תחום הפוליש התפתח והתקדם משמעותית. 

פוליש קריסטל- פוליש קריסטל הוא סוג הפוליש האיכותי והנפוץ ביותר והוא הפולשי הנבחר ברב הבתים הפרטיים, הדירות הפרטיות, בתי עסק, מתחמי נופש, אתרי תיירות, בתי מלון וכד'. לפוליש קריסטל יתרונות רבים. הוא מעניק לרצפות מראה קריסטלי מרהיב, הוא עמיד לאורך זמן רב, הוא אינו נשרט ואינו מאבד את הברק שלו בקלות והוא אינו מחליק כמו פוליש ווקס. פוליש קריסטל אמנם יקר יותר מפוליש ווקס, אך תוחלת החיים שלו ארוכה משמעותית, המראה שלו זוהר ויוקרתי והוא בטיחותי יותר לשימוש. 

פוליש אקרילי- פוליש אקרילי  הוא פוליש מיוחד המתאים בעיקר להיכלים גדולים, לחללים גדולים ולחדרי חשמל ומעבדות וזאת בזכות שכבת ההגנה האנטי סטטית' שהוא יוצר. פוליש אקרילי מיושם לרב במקומות ציבוריים, אך ניתן לבצעו גם בבתים פרטיים. הפוליש האקרילי מאופיין בעמידות הגבוהה שלו לשריטות, סימנים, כתמים וכד'. הפוליש האקרילי אוטם את הרצפות ומונע חדירת נוזלים וחומרים כימיים ולכן הוא מתאים למעבדות, ובנוסף, הוא מונע הולכת חשמל ולכן הוא מונע התחשמלות בקרב עובדים בחדרי חשמל. 

על מנת להבטיח תוצאות איכותיות ויפות, מומלץ לבחור בבעל מקצוע עם ניסיון והמלצות המתמחה במתן שירותי פוליש לרצפה. במקרים קיצוניים בהם הרצפה ישנה במיוחד, שרוטה או סדוקה ומוכתמת בכתמים קשים ועמוקים, כדי לבצע ליטוש וחידוש מרצפות. פעול חודרנית ועמוקה יותר שתחדש לכם את המרצפות.

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן