מדור שיפוצים


פוליש לרצפה


הרי אין מזמין יותר ונעים יותר מרצפת בית נקייה ומבריקה. רצפת הדירה היא ללא ספק כרטיס הביקור של הבית. אם אתם מקרצפים ומנקים את הרצפה בקנאות אך היא מתייבשת וחוזרת לסורה, כדאי לכם לשקול ביצוע פוליש לרצפה. 

לרצפת הבית השפעה גדולה מאוד על המראה הכללי של הבית. גם אם הבית יהיה מאובזר ומעוצב בטוב טעם, רצפה ישנה תהיה העקב אכילס של הדירה. המודעות לחשיבות מראה הרצפה גדלה יותר ויותר, מה שהופך את השימוש בפוליש לרצפה לפופולארי כל כך. 

פוליש לרצפה - סוגים נפוצים:

סוגי הפוליש הנפוצים ביותר הם פוליש ווקס שהוא פוליש זול יחסית, מהיר לביצוע אך בעל תוחלת חיים קצרה ועמידות נמוכה, פוליש אקרילי שהוא פוליש היוצר שכבת הגנה אנטי סטטית ולכן הוא נפוץ לשימוש בחדרי חשמל, חדרי בקרה, מפעלים, מעבדות וכד', ופוליש קריסטל שהוא סוג הפוליש הנפוץ ביותר לשימוש בבתים פרטיים, בבתי עסק, בבתי מלון ובאתרי נופש ותיירות אחרים. היתרון הבולט של פוליש קריסטל הוא בעמידות שלו בעיקר, אך גם המראה שלו ייחודי. הוא מעניק לרצפות הברקה קריסטלית מרהיבה והופכת כל חלל ליוקרתי ומטופח. חשוב לדעת, כי ניתן לבצע פוליש לרצפה על רב סוגי הרצפות החל מטרצו ועד לאבנים טבעיות ושיש. אך אין לבצע פוליש לרצפה על אריחים שעברו תהליך ציפוי בתנור כמו אריחי גרניט פורצלן או אריחי קרמיקה! ביצוע פוליש לאריחים מסוג זה, יגרום נזק בלתי הפיך לרצפות, ולא תהא ברירה אלא להחליפן. אל תתפתו למחירים זולים, חשוב מאוד לבחור בחברת פוליש מקצועית בעל ביטוחים וניסיון. 

מה עושים אם פוליש לרצפה אינו מספק:

פוליש לרצפה מספק פתרון יעיל ומרשים לרצפה ישנה שאיבדה את חיוניותה. אך במקרים קיצוניים בהם מדובר ברצפות ישנות במיוחד או ברצפות שנפגעו כתוצאה ממעבר דירה או משיפוץ הדירה כדאי לבחון אפשרות לביצוע טיפול מקיף יותר. הטיפול היעיל ביותר למצבים אלו הוא ביצוע ליטוש וחידוש מרצפות. תהליך ליטוש וחידוש מרצפות הוא תהליך ארוך ומורכב המתבצע במספר שלבים. להבדיל מפוליש לרצפה, ליטוש וחידוש מרצפות מבצעים באופן אגרסיבי ועמוק יותר. בשלב ראשון, מסירים את הפוגות שבין האריחים. הפוגות האוטמות את החרצים שבין האריחים צוברים לכלוך עם השנים עד שלא ניתן להסירו. הסרת הפוגות, ניקוי החריצים ואיטום הפוגות מחדש בחומר נקי המתאים בגוונו לרצפות, יעניק לרצפות מראה נקי יותר. בשלב השני, מקרצפים את הרצפות. קרצוף הרצפות מתבצע במספר שלבים בהתאם למצב הרצפות. ככל שהרצפות ישנות ופגומות יותר, כך הטיפול הופך עמוק יותר ומסירים שכבה עבה יותר מפני הרצפות. המטרה היא לחשוף שכבה נקייה ככל האפשר ועליה לבצע פוליש קריסטל למראה מושלם. במקרים קיצוניים של אריחים שבורים או 'פסיפס אריחים' מאולתר, הפתרון היחידי יהיה החלפת מרתפות. 

מתי כדאי לבצע פוליש לרצפה:

פוליש לרצפה כדאי לבצע כאשר המרצפות שלכם נראות ישנות, חסרות ברק ומלוכלכות על אף הניקין הכפייתי שלכם. לעיתים מדובר ברצפות של דירה ישנה בה אתם גרים שנים ארוכות, לעיתים מדובר בדירה ישנה שזה עתה רכשתם ואתם רוצים לרענן ובמקרים הנפוצים ביותר, מבצעים פוליש בתום הניקיון דירה אחרי שיפוץ. שיפוץ הדירה גורם מחבל במראה הדירה ועשוי לגרום לנזקים שלא ניתן לתקן בניקיון רגיל. לכן, בבואכם לנקות את הדירה אחרי שיפוץ, כדאי לכם לבחון את הצורך בביצוע פוליש לרצפה עוד בטרם איכלוס הדירה ופריקת החפצים. ניתן לבצע פוליש לרצפה בבית מאוכלס ומרוהט, אך התוצאה עשויה להיות לא איחידה. מומלץ לבצע פוליש כאשר הבית פנוי מכל חפץ ואדם. מאחר ופינוי תכולת הבית ועשוי להיות תבליך ארוך ומסורבל, מומלץ לבצע פוליש איכותי שיחזיק לאורך שנים עוד בטרם הכניסה לבית. 

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן