מדור שיפוצים


כל מה שצריך לדעת על הקמת פרגולה בגינה


בניית פרגולה בחצר הבית מעניקה אווירה חמימה ותורמת רבות לעיצוב החצר. וכמו כן, הפרגולה יוצרת פתרון יעיל להצללה ולהגנה מפני שמש או גשם. 

בשנים האחרונות אנו רואים פרגולות כמעט בכל מקום- בבתי קפה, עסקים, מלונות וגינות פרטיות. הסיבה היא שמלאכת הבנייה בעץ התפתחה נורא בשנים האחרונות, כיום ניתן לבנות פרגולות ממגוון סוגי עץ בכדי שיתאימו לכל עיצוב ולכל תקציב של הלקוח. לפני שניגשים למלאכת התכנון והקמת הפרגולה נביא לפניכם מידע על סוגי העצים, יתרונותיהם וחסרונותיהם.

סוגי העץ לבניית פרגולה

פרגולה מעץ אורן- פרגולה מעץ אורן היא הנפוצה ביותר, עץ אורן נחשב כיום לעץ הזול ביותר בתחום הבנייה בעץ. כמו כן, הוא מעניק לנו מראה טבעי ורגוע לחצר הבית. ומאפשר ליהנות ממנו לאורך זמן אם מתחזקים את הפרגולה בצורה נכונה. 

פרגולה מעץ גושני- פרגולה זו מורכבת מקורות עץ גדולות. הקורות של העץ הן בעלות מראה סדוק ופחות מושלם, מראה זה יוצר לנו אווירה כפרית ותורם רבות לעיצוב החצר.

פרגולה מאדני רכבת-  פרגולה שנבנית מאדני רכבת היא פרגולה מאסיבית ביותר. הפרגולה תעניק לחצר הבית שלנו מראה כפרי ותישמר כחדשה לאורך שנים ללא צורה בתחזוקה רבה. כמו כן, הפרגולה יכולה לשאת משא רב ולכן ניתן לקרות אותה במגוון רב של קירויים.

יתרונות - בניית פרגולה מעץ טבעי

עיצוב - העץ הטבעי בפרגולה תורם רבות לעיצוב הגינה ולכן מעצבים רבים בוחרים להשתמש בו. כמו כן, ניתן להוסיף גם בניית דק לפרגולה בכדי ליצור עיצוב טבעי ומושלם.

ערך הבית - המראה הנקי והחמים של פרגולה מעץ טבעי גם יעלה את ערך הבית שלכם כך שאם בעתיד תרצו למכור את ביתכם הערך שלו יעלה בגלל התקנת הפרגולה בחצר. 

הצללה - פינת ישיבה מוצללת היא אלמנט חובה בכל גינה. ניתן ליצור הצללה זולה לפרגולה בעזרת במבוקים או להשקיע ברעפים או שינגלס.

חסרונות - בניית פרגולה מעץ טבעי

עץ הוא חומר טבעי ולכן נזקי הטבע משפיעים עליו ולכן יש צורך בפעולות תחזוקה אחת לשנה. בדרך כלל מומלץ לצבוע את הפרגולה אחת לשנה, אם הבלאי בעץ הוא מואץ רצוי לחזור על צביעת הפרגולה אפילו אחת לחצי שנה.

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן