מדור שיפוצים


טיפים להקמת גינה פורחת, נוחה ויפה


כיום אנשים רבים רוצים להקים גינות בבתיהם, במאמר זה נספר מעט על השיטות לעיצוב הגינה וכיצד להקים גינה פורחת בחצר ביתך.

כיום ניתן לראות גינות רבות מוזנחות ולא פורחות בגלל שבעלי הבית שלהם התייאשו מלטפל בהם. הגינה היא החזית של ביתנו לכן עיצוב הגינה וטיפול בה מעניקים לנו חזית יפה ולעיתים גם מעלה את ערך הבית.

ישנם מספר שלבים בהקמת הגינה , כעתם נפרט על השלבים וביצועם.

תכנון הגינה והתקציב

תכנון התקציב צריך להתבצע לפני התחלת העבודה בגינה. מכיוון שכאשר התקציב מתוכנן היטב אנו יכולים לפעול ביעילות ולא לבזבז כסף לשווא. לכן כאשר אנו רוצים לעצב גינה תחילה ניקח את התקציב שברשותנו ואז נתחיל לתכנן כיצד תיראה הגינה, מה נשתול בה, איזה מערכת השקייה נתקין בה ולפיכך נעבוד עד לסיום הקמת הגינה. 

הקמת מדשאה בגינה 

הקמת מדשאה בגינה תפנה לנו חלק גדול מהגינה שבו נוכל לשחק, לשבת בחיק המשפחה או לארח אורחים ולכן רצוי שהמדשאה תהיה על חלק גדול מהגינה. כיום ניתן להתקין גם דשא סינטטי שנראה טבעי בכדי לחסוך מעצמנו את הטיפול בדשא טבעי  במהלך השנה.

הקמת גינת ירק ותבלינים

כיום אנשים רבים החלו לאכול ירקות אורגניים ללא חומרי הדברה וכו'. ולכן, אנו רואים ביותר ויותר גינות פרטיות שבהם גידול של צמחי תבלין וירקות. גידול ירקות וצמחי תבלין בבית גם מעניק ריחות ונוף שונה לגינה שלנו, וגם מעניק סביבה מעניינת לילדיכם. 

גינה פורחת

שתילת הפרחים תיעשה לרוב בצידי הגינה ליד מעקה או שביל. ניתן להתייעץ עם גנן מקצועי ולקנות שתילי פרחים רב עונתיים או לקנות פרחים שגדלים בעונות מסויימות כך שתוכלו לגוון בצבעי הפריחה ולחדש את גינתכם מדי עונה.

פרחי חורף: רקפות, נרקיסים, חבצלות, כלניות, נוריות ועוד.

פרחי קיץ: חמנית מצויה, פטוניה, טיתוניה, גרמית, אבלמוסקוס המושק ועוד.

קירוי הגינה 

ניתן לקרות את הגינה בעזרת פרגולה, הקמת הפרגולה תפתח מקום נוסף שבו תוכל לשבת עם בני משפחתך או לשחק עם ילדייך בימי החורף הקרים ובימי הקיץ החמים. כיו, ישנם מגוון של עצים מהם ניתן לבנות פרגולה ולכן תוכלו להתאים אותה לכל סוג של עיצוב שתרצו בעבור גינתכם.

שתילת עצים

שתילת עצים בגינה מעניקה לנו מקום משחקים או פינת ישיבה מוצלת. רבים בוחרים לשתול עצי פרי כך שישמשו גם להענקת צל וגם יניבו פירות. עצי הפרי שמומלצים בגינה ביתית הם עצי הדר, שקד, אפרסקזית , תפוח ועוד. 

הקמת מערכת השקייה

השקייה נכונה של הגינה היא התנאי החשוב ביותר להצלחת הגינה. ולכן, מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע ולהתקין מערכת השקייה שתתאים בדיוק לגינה שאנו מתכננים, בכך נמנע בזבוז מים. כיום ניתן למצוא מגוון של מערכות השקייה, בגינה ביתית לרוב בוחרים את מערכת ההשקייה ע"פ התקציב המתוכנן. 

השקייה בטפטוף - השקייה בטפטוף תיעשה ע"י העברת מים בצינורות פלסטיק שעליהם יורכבו טפטפות וישחררו זרם של מים ע"פ הצורך בגינה שלכם, וכך תיעשה חלוקת מים שווה וחסכונית.

מערכת השקייה מבוקרת- עם התפתחות הטכנולגויה התפתחו גם מערכות ההשקייה הקיימות. מערכת השקייה מבוקרת היא מערכת הנשלטת ע"י מחשב ויש בתוכה בקר חכם שמתבסס על אינטרנט אלחוטי וכך ניתן לשלוט עליו מהטלפון הסלולרי או מהמחשב. בצורה זאת אנו יכולים תמיד להשקות את גינתנו גם כאשר אנו בחופשה או עובדים עד מאוחר ולא מספיקים.

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן