מדור שיפוצים


חיפוי רצפה בדק מעץ טבעי


בשנים האחרונות הפכו חיפויי הרצפה בדק לנפוצים וניתן לראות אותם כמעט בכל גינה מעוצבת. כיום, בשל המבחר הרב של עצים מהם ניתן לבנות דק, ניתן להתאים את הדק כמעט לכל עיצוב. 

מהו דק?

דק הוא רצפת עץ חיצונית המורכבת על תשתית של קורות עץ או מתכת( תלוי בבעל המקצוע). הדק בנוי מלוחות עץ המחוברים לתשתית בעזרת ברגים ויוצרים משטח אחיד בעל מרווחים. הדק נעים למדרך ובעזרתו ניתן ליצור פינת ישיבה או פינת משחקים מחלל שלא ניצלתם כראוי עד היום.

כיצד לבחור עץ לדק?

ישנם מגוון רב של עצים מהם ניתן לבנות דק, ולכן כאשר אנו רוצים לבנות דק מומלץ להיעזר בבעל מקצוע בבחירת העץ. בחירת העץ תיעשה תוך כדי התחשבות במיקום הדק, החשיפה שלו לנזקי מזג האוויר ועוד. דק שיהיה חשוף לנזקי מזג האוויר בד"כ ייבנה מעצים קשים כמו איפאה, אדני רכבת, אירוקו ועוד. ולעומת זאת, דק מקורה שפחות חשוף לנזקי מזג האוויר ייבנה בד"כ מעצים רכים שעלותם זולה יותר כמו עץ האורן

יתרונות לחיפוי רצפה בדק

מראה- השימוש בחומר כגלם טבעי משדרג את החצר, ובכך מעלה את ערך הנכס מכיוון שהוא מעניק מראה יוקרתי לחצר. כמו כן, בניית דק מעץ טבעי משתלבת היטב עם האלמנטים הטבעיים בחצר הבית.

ריכוך נפילות- הדק יוצר משטח שבו יוכלו לשחק הילדים ללא חשש מנפילות. העץ הוא חומר רך יחסית לחיפוי בומנייט או קרמיקה ולכן מרכך את הנפילה.

מדרך- הדק יוצר משטח נעים למדרך. העובדה שהדק אינו בנוי ישירות על הרצפה מאפשרת לנו לדרוך עליו ברגליים יחפות ולחוש באווריריות.

חסרונות הדק

תחזוקה- להבדיל מחיפוי ריצפה בבומנייט תחזוקה הדק הינה קבועה, בכדי לשמור על מראה הדק רענן צריכים לבצע פעולות תחזוקה אחת לחצי שנה או שנה. תלוי בנזקים אליו חשוף הדק. חידוש הדק יעשה בד"כ ע"י שימון ובמקרים של בלאי קיצוני יש צורך גם לשייף אותו.

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן