מדור שיפוצים


כיצד לנקות את הרצפה


פעולת ניקיון הרצפה היא פעולה מאוד פשוטה, מומלץ לנקות את הרצפה באופן סדיר בכדי למנוע הצטברות לכלוך וכתמים על הרצפה.

כאשר אנו מתהלכים על הרצפה המרצפות סופגות באופן אוטומטי את הלכלוך שבסוליית הנעל, את הנוזלים שנשפכים ועוד. ולכן, חשוב נורא לנקות את הרצפה באופן יומיומי. 

לכל רצפה יש דרך ניקיון שונה, ולכן לא ניתן לנקות את כל סוגי הרצפות באותה הצורה. חשוב להתאים את חומר הניקיון לריצוף שלכם בכדי למנוע נזק של חומר הניקוי למרצפות. ניקיון הרצפות אינו מסתכם רק בשטיפתן אלא בתחזוקה יומית כגון : טאטוא הבית ושאיבתו במקומות שקשה להגיע אליהם בדרך כלל, ניקיון חלונות ואבק. 

כיצד לנקות את הרצפה

לאחר שבחרנו את חומר הניקוי המתאים ביותר למרצפות שלנו, ניקח דלי מים ומטלית מיקרו פייבר. בהתחלה נטבול את הסמרטוט בדלי ונעביר את הסמרטוט על גבי כל החדר בכדי שהמים עם חומר הניקוי יגיעו לכל פינה. לאחר מכן, נגרוף את המים היטב בעזרת מגב בכדי שלא ישארו סימנים על הרצפה. ורק לאחר מכן נעביר סמרטוט יבש לחלוטין שיעלים את כל סימני המים לחלוטין.

חשוב לזכור

לא כל רצפה מנקים באותו הצורה. לדוגמא: רצפת פרקט מנקים במטלית מיקרו פייבר לחה ואסור לשפוך המון מים כי זה יכול לגרום נזק בלתי הפיך לפרקט. אם יש כתמים שאינם יורדים במרצפות שלכם מומלץ להזמין חברת ניקיון שתבצע עבורכם פוליש וניקוי עמוק של הרצפות וכך הן יישמרו לאורך שנים ולא תצטרכו להחליף ריצוף.

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן