מדור שיפוצים


כיצד לבחור דשא סינטטי


בשנים האחרונות כאשר אנו מנסים לחסוך במים, אנשים רבים מחליפים את הדשא ומחפשים אלטרנטיבות איכותיות לגינה. ולכן, הפך הדשא הסינטטי למוצר נורא פופולרי בימים אלו.

כיום אדריכלים, גננים וקבלנים רבים משלבים דשא סינטטי בפרוייקטים שלהם. הסיבה העיקרית היא, שהכמות הגדולה של סוגי הדשא הסינטטי שקיימים מאפשרת להם ליצור מגוון אלרנטיבות ללקוחותיהם.  כמו כן, גם בעלי גינות פרטיים מעדיפים את השימוש בדשא סינטטי בשל החיסכון בעלויות המים והתחזוקה המועטה שהוא דורש.

כעת נציג בפניכם את הדברים שצריכים להסב את תשומת ליבכם בבחירת דשא סינטטי.

איכות

קיימים פרמטרים רבים לאיכות הדשא הסינטטי, עליכם לערוך מחקר פשוט שיעזור לכם לבחור את סוג הדשא האיכותי ביותר עבורכם.

אחריות

כאשר אנו קונים דשא סינטטי חשוב לקבל אחריות לטווח ארוך.  משטח איכותי אומנם יחזיק מעמד לאורך שנים רבות אך בכדי להימנע מבעיות, רצוי שתהיה על הדשא אחריות לפחות לחמש שנים.

צפיפות הסיבים

בכדי לקבל את משטח הדשא האיכותי ביותר על הסיבים להיות צפופים במיוחד. דשא עם סיבים צפופים נראה טוב יותר ומלא יותר, רבים מהמוכרים ינסו למכור לכם דשא עם צפיפות נמוכה יותר ויעניקו לכם שקי חול שניתן לשפוך בין הסיבים, אך החול מתפזר ויש למלא אותו כל תקופה מסויימת. ולכן, עדיף לבחור את הדשא בעל צפיפות הסיבים הגבוהה ביותר וכך נחסוך את כל ההתעסקות המרובה עם הדשא לאחר התקנתו. צפיפות הדשא הרצויה היא החל מ-160 סיבים למ"ר.

גובה הדשא

גובה הדשא הדשא הוא חשוב ביותר בבחירת הדשא. שכן, דשא נמוך אינו איכותי כמו דשא סינטטי גבוהה ועמיד פחות לדריכה או שימוש כלל בד"כ עלותו תהיה הזולה ביותר. הגובה הרצוי מתחיל ב25 מ"מ ונגמר ב65 מ"מ. ככל שהדשא גבוה יותר כך הוא נחשב איכותי יותר, עמיד יותר ויפה למראה. 

חברת התקנה

כאשר אנו בוחרים חברה להתקנת דשא סינטטי, רצוי לבחור בחברה מנוסה המתמחה בהתקנתו , כך שנקבל תוצאות טובות ואסתטיות ונהיה מרוצים לאורך זמן. 

לסיכום

לאחר שערכתם את המחקר המקיף הזה , תוכלו לקנות את הדשא הסינטטי האיכותי ביותר שיהיה עמיד לאורך שנים וייתן תמורה להשקעתכם.

 

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן