מדור שיפוצים


שחרור סתימה בכיור


סתימה בכיור זה דבר שסביר להניח יקרה לכל אחד מתישהו בחייו. אך אם יודעים מה לעשות ולא חוששים מללכלך מעט את הידיים, אין צורך להילחץ ולקרוא לבעל מקצוע. 

הכיור בבית, באמבטיה ובמיוחד במטבח, תמיד מהווה פוטנציאל לסתימה.
שאריות פסולת, מזון, שערות, שמנים ושאר חומרים תמיד מצליחים להסתנן למערכת הצנרת ולגרום לסתימה בכיור.
אז לפני שקוראים לשרברב, כדאי לנסות ולשחרר הסתימה בעצמנו.

ייתכן והסתימה לא רצינית ועבודתנו תהיה קלה משחשבנו. לכן נבצע מספר פעולות ונראה אם ניתן לשחרר הסצימה גם בלי ללכלך הידיים:

  • יכול להיות ששפיכה של מים חמים במורד הצנרת תעשה את העבודה. המים הרותחים עשויים להמיס ולשחרר את מה שגורם לסתימה. ניתן גם להשתמש בחומץ ובסודה לשתייה. שופכים סודה לשתייה דרך פתח הניקוז של הכיור ואחריה את חומץ ומים חמים. בשוק קיימים גם שלל חומרים יעודיים לשחרור סתימות במקלחת, בכיור או באסלה אך יש להיזהר בשימוש בהם ולקרוא היטב את הוראות היצרן, חומרים אלה אינם ידידותיים לסביבה ואף עשויים לגרום נזק לצנרת ולכן לא מומלץ לעשות בהם שימוש אלא כפתרון אחרון. 
  • ייתכן שהסתימה נמצאת קרוב לפתח הניקוז של הכיור ולכן קודם ננסה לשחרר את הסתימה באמצעות פומפה. כסו את כל פתח הניקוז עם הפומפה ופשוט פמפמו. לחיצות מעלה ומטה מספר פעמים אמורות לשחרר את הסתימה במידה והיא אכן קרובה לפתח.

במידה ופעולות אלה לא עזרו, אין ברירה וכנראה שכן נצטרך להתאמץ ולהתלכלך מעט:

  • ייתכן והסתימה נמצאת באזור הסיפון, שנמצא מתחת לכיור. נפרק בעדינות את הסיפון וננקה אותו היטב ונשטוף אותו תחת מים זורמים. לאחר מכן, ננקה היטב את שאר החלקי הצנרת: הצינור שמתחבר למערכת הביוב והצינור שמתחבר אל הכיור. באמצעות חוט מתכת ארוך או מברג נבדוק אם יש משהו אשר סותם את הצינור.

אם לאחר החזרת הסיפון הסתימה עדיין נמשכת והמים אינם זורמים באופן חופשי, אז הסתימה היא ככל הנראה מורכבת יותר ויש להתייעץ עם בעל מקצוע.

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן