מדור שיפוצים


איך ניתן לשמור על הסדר והניקיון בבית עם חיות מחמד


מי מאיתנו שמחזיק בביתו בעל חיים כחיית מחמד, מכיר היטב את השפעות הנלוות לכך: לכלוך ואי סדר. אז כיצד ניתן בכל זאת להשתלט על כל הבלאגן?

היתרונות בגידול כלב או חתול בבית הינם רבים. לבעל החיים השפעה חיובית על בני אדם ובמיוחד על ילדים אשר זוכים לשיעור באחריות.
בזכות חיית המחמד, אנו טיפוסים חברתיים יותר, לחוצים פחות ורמת החרדה אצלנו יורדת.
בנוסף, שהייה במחיצת חיית המחמד שלנו תורמת לא רק לנפש אלא גם לגוף ומחקרים מראים כי מערכת החיסונית של בעלי כלבים וחתולים התחזקה וכך לגבי לחץ הדם.
וכמובן קיימת תחושת הנאמנות ללא תנאים שאנו מקבלים מבעל החיים.

למרות כל זאת, הכנסת בעל חיים אל הבית כרוכה בלא מעט בלאגן:
נזקים לספות, כורסאות, שטיחים ומיטות (בין אם כתמים ובין אם שריטות), נשירת שיער, עקבות בוץ ולכלוך, הפרשות ריח לא נעים פשפשים, קרציות ועוד. ובמידה ומדובר בגור שעדיין לא אולף, קיים גם החשש של עשיית צרכיו ברחבי הבית.

אך כל זה לא אומר שלא כדאי לנו להכניס חיית מחמד אל המשפחה. ע"י שמירה על מספר כללים ניתן להשאיר בית מצוחצח ומסודר ובעל חיים נקי והיגייני.

   • דבר ראשון, על החיה להית נקייה תמיד. הקפידו על רחיצתו בשפו אשר מתאים לפרוותו. זה ימנע ריחות לא נעימים והשארת עקבות וסימנים.
   • טיפול בשיער הנושר: קודם כל, אפשר לטפל ולמנוע את תופעת נשירת השיער. וזאת ע"י תזונה נכונה וקניית מזון אשר יתרום לבריאות הפרווה. הברישו את פרוותו באופן תכוף במסרק יעודי. דבר זה יסיר את השיער המת וישמור על העור.
   • השוק מלא בתכשירים כנגד קרציות, פשפשים ושאר טפילים אשר יקפצו לביקור בביתכם במהלך הקיץ. אל תזלזלו בכך, הצטיידו בקולרים, אמפולות, תכשירי רחצה או תרסיסים ומנעו מבעוד מועד את כניסת המזיקים אל ביתכם וכך תשמרו על בית היגייני ובעל חיים נקי ומרוצה.
   • אין מה לעשות. ברגע שיש בביתנו בעל חיים, הניקיון הופך להיות תכוף יותר. הקפידו לנקות הדירה מדי יום. שאבו שאריות השיער והמזון מפינתה של חית המחמד ושטפו היטב את קעריות המזון שלה בסיום כל ארוחה.
   • טיפוח החיה: תספורת אחת לתקופה מאוד מומלצת ותמנע הצטברות לכלוך ותקל עליה במיוחד בחודשי הקיץ החמים. קיצוץ הציפורניים אחת לזמן מה ימנע נזק משריטות לספות, כורסאות ושאר הרהיטים בבית.

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן