מדור שיפוצים


צביעת דלתות עץ


תחזוקת דלתות עץ וחידוש הצבע אחת לתקופה, חשובים ביותר על מנת שנוכל להנות מהן לעוד שנים רבות. צביעת דלת עץ אינה משימה קשה במיוחד, אך חשוב לדעת מספר דברים לפני שניגשים למלאכה.

צביעת דלתות עץ אינה דומה לצביעת קירות או לסיוד התקרה וחשוב לעבוד בעדינות ובזהירות על מנת לא לגרום נזק לעץ. 

הדרך הנוחה ביותר לצבוע דלת עץ היא להוריד אותה מתיריה ולהניח אותה על שלוחן עבודה. אם בוחרים שלא להסיר את הדלת, חשוב לייצב אותה באמצעות מעצור דלת.
על למנת למנוע כתמי צבע על הרצפות, חשוב לכסות את הרצפה באמצעות סדין, ניילון או עיתונים ישנים. 
כעת, נסיר את ידית הדלת בעזרת מברג בכדי שלא להכתים אותה.
לאחר שהסרנו את הידית, נתחיל את שלב ניקוי ושיוף הדלת. יש להסיר מן הדלת מדבקות, שלטים ושאר לכלוך. במידה ויש כתמי שומן על הדלת, יש לנקות בעזרת טרפנטין. לאחר ייבוש הדלת יש לשייף את העץ עד מראה אחיד בעזרת נייר זכוכית. אם הדלת נצבעה בעבר, יש להסיר את הצבע הישן כמה שאפשר. ושוב, ננקה את הדלת מאבק ולכלוך ע"י מטלית לחה.

כעת ניגש למלאכת הצביעה עצמה:
בתחילה, נצבע את הדלת בשכבה אחת או שניים של צבע יסוד סינטטי לעץ. בצביעה זו, אין צורך בכיסוי מלא של הדלת. כעת נמתין לייבוש.
לאחר שהדלת יתייבשה נצבע שתי שכבות באמצעות צבע מבריק ייעודי לעץ בגוון אותו בחרנו.

את משטח הדלת נצבע באמצעות רולר ואת הזויות  נצבע בעזרת מברשת קטנה.
נתחיל במברשת, ונצבע את הפינות הקשות להגעה ואת הזויות. חשוב לא להשתמש בכמות גבוהה של צבע כדי למנוע טיפות על המשטח ולכלוך מיותר.
לאחר מכן, נעבור לרולר ונצבע את משטח הדלת. חשוב לא לעבור יותר מדי פעמים על אותו אזור (מקסימום פעמיים)  וכדאי לעשות זאת בתנועה אחת ארוכה.
לאחר שהתייבשה הדלת ניתן להרכיב בחזרה את הידית ולהחזיר את הדלת למקומה.

 

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן